دانستنی ها

ظروف مناسب اجاق گاز برقی

اجاق گاز برقی :

اجاق گاز برقی همانطور که از نامش هم پیدا است به اجاق گازهایی گفته می شود که با استفاده از نیروی برق کار می کند ؛ جنس صفحه اجاق گازهای برقی از نوع شیشه ، استیل و لعابی هستند .

در این اجاق ها گرم شدن ظرف و در نتیجه مواد غذایی به وسیله ی القای مغناطیسی اتفاق می افتد. به این صورت که المنت گرمایی وجود ندارد و به جای آن ،اجاق از القای مغناطیسی استفاده می کند، به گونه ای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مغناطیسی رخ می دهد. صفحه ای سرامیکی یا شیشه ای روی اجاق قرار دارد که زیر آن سیم پیچ های مسی تعبیه شده که جریان الکتریکی متناوب از آن عبور می کند، این جریان با فرکانس بالا منجر به تولید حرارت می شود در ضمن اجاق های القایی توان حرارتی بالایی دارند.

ظروف های مناسب پخت غذا در اجاق گازهای برقی:

 بهترین ظروف پخت وپز بر روی اجاق گاز برقی ، ظروفی است که در آن آهن به کار رفته باشد و توسط آهنربا جذب شوند  . مانند استیل و چدن …

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که قسمت انتهایی ظروف شما آهن دارد نیاز است یک آهنربا به انتها ظروف نزدیک کنید ،در صورتی که آهنربا به انتها ظرف چسبید ،ظرف شما مناسب اجاق گاز القایی است ، در غیر اینصورت باید از ظرف دیگر استفاده کنید برای قرار دادن سایر ظروف بر روی اجاق گاز برقی ، باید یک صفحه از جنس استیل یا چدن زیر ظرف مورد نظر قرار دهید تا ناقل حرارت شود . در غیر این صورت امکان دارد اجاق شما دچار آسیب و شکستگی شود .

مبدل القایی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *