معرفی انواع ظروف

چه ماهتابه ای بخریم ؟

چه ماهتابه ای بخریم ؟

یکی از انواع ظروف آشپزخانه که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، تابه یا ماهی تابه است که کاربرد بسیار زیادی در آشپزخانه دارد . قطعا همه ما چند مورد تابه در اندازه و مدل های مختلف در آشپزخانه خود داریم . قابلمه و تابه ها از پرکاربردترین ظروف آشپزخانه به حساب می آیند .به طوریکه همه ما روزانه با آنها سر و کار داریم.بیشتر غذاهای ایرانی باید خوب سرخ شوند تا خوش رنگ و بو و خوشمزه شوند .

در زمان های گذشته اگر کسی می پرسید ماهیتابه خوب چی بخرم ؟به سادگی پاسخ خود را میگرفت، چرا که تنوع محصولات به اندازه امروز بالا نبود، ولی این امروزه انتخاب یک ماهیتابه مناسب بین محصولات موجود در بازار می تواند کمی دشوارشود. وقتی اسم یک تابه به میان میاد اولین چیزی که به ذهن مخاطب می رسد یک تابه دسته بلند است ، ما در این مقاله قصد داریم انواع تابه ها را برای شما معرفی کنیم تا بهترین و کارآمدترین آن را خریداری کنید .

ماهیتابه های چدنی یا طرح چدن:

یکی از راه های شناسایی ظروف چدن ، سنگینی این ظروف است . شستشو این ظروف بسیار دشوار است و نیاز به کمی نیرواست . امروزه تابه های نچسب زیادی وارد بازار شده است که کیفیت بالایی دارد و حمل و شستشوی آن راحتر است و این ویژگی باعث شده که  طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کند.

ماهتابه طرح چدن

تابه ماهی :

بیشتر تابه های موجود در بازار گرد هستند برای اینکه ماهی را به صورت  کامل سرخ کنید از تابه های مستطیل شکل که مخصوص طبخ ماهی است استفاده نمایید .

تابه ماهی

تابه استیک :

تابه هایی با شیار داخل تابه ، این تابه ها به تابه های استیک معروف هستند . برای درست کردن استیک در خانه بهتر است از این تابه ها استفاده نمایید .

تابه استیک

تابه رژيمی:

معمولا دو طرفه هستند و هنگام پخت و پز درها روی هم بسته و کاملا قفل می شوند. در این تابه ها نیاز به استفاده از روغن نیست و با بخار و یا کمی آب ،غذا به صورت بخارپز آماده می شود . بعضی از تابه های رژیمی شیاردار هستند و برای پخت استیک هم استفاده می شود.

تابه رژیمی

تابه استيل:

یکی ازمزیت های تابه استیل این است که خیلی زود گرم می شود ،به همین دلیل بهتر است که شعله متوسط باشد تا غذا نسوزد. تابه های استیل را می توان  برای شستشو در ماشین ظرفشویی قرار داد .

تابه استیل

تابه های ارکیده:

تابه های ارکیده به دلیل شکل مخروطی ، انتقال حرارت بالاتری دارند . برای کسانی که ته دیگ کمتری نیاز دارند بهترین گزینه محسوب شد .

تابه ارکیده

تابه های وک :

تابه های وک به شکل کروی هستند به همین دلیل به نسبت تابه های مشابه حجم غذای بیشتری میگیرند . تابه وک به دلیل ارتفاع دیوارها باعث می شود روغن کمتر به بیرون بپاشد . برای پخت ته چین و کیک گزینه مناسبی هستند .

تابه وک

تابه تقسیم:

بیشترین جنس این تابه ها  از گرانیت است .از این تابه ها به عنوان تابه های رژیمی هم استفاده می شود . یکی از مزیت های تابه های تقسیم طبخ چند نوع سبزیجات یا غذا با هم است؛ که باعث صرفه جویی در وقت می شود و کلیه مواد لازم با هم درست شود .

تابه تقسیم
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *