دانستنی ها

راهکارهای افزایش ماندگاری ظروف نچسب

راهکارهای افزایش ماندگاری ظروف نچسب:

ظروف نچسب همانند تابه و قابلمه های چدنی، گرانیت ، تفلون و سرامیکی از جمله بهترین ظروف موجود در آشپزخانه هستند . از آنجا که  آشپزی با این ظروف بسیار آسان ،  سریع  و می توان گفت حرفه ای صورت می گیرد ، طرفداران زیادی دارند .

آشپزی با این ظروف بسیار راحت است به طوریکه می توان گفت با آشپزی با این ظروف همانند حرفه ای می توان آشپزی کرد .این ظروف به علت نچسب بودن و شستشوی راحت طرفداران زیادی دارد.

قبل از اینکه  برای اولین بار در این ظروف آشپزی کنید با مقداری مایع ظرفشویی  یا آب صابون  و آب داغ ظروف نچسب خود را بشویید . سپس  آنرا به خوبی آب کشی کرده  و با پارچه نرم مخصوص ظروف آشپزخانه به طور کامل خشک کنند .

توجه داشته باشید برای اینکه بهترین عملکرد را از ظروف نچسب بگیرید  ابتدا درون تابه یا قابلمه مقدار کمی روغن بریزید و تمامی سطح ظرف را با آن پوشش دهید . سپس روغن اضافی آن را با دستمال کاغذی پاک کنید .

ظروف نچسب در دمای بسیا ر کم بهترین عملکرد را دارند  ؛ اگر طبخ غذایی نیاز است که دمای بالاتری ببیند بهتر است تا زمان بیشتری آن را روی حرارت قرار دهید.

افرادی که دارای کلسترول هستند  و باید غذاهای سالم استفاده کنند  بهترین  گزینه  برای آشپزی  استفاده از ظروف نچسب می باشد .

یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی که می خواهند کلسترول خود را کنترل و غذای سالم مصرف نمایند . استفاده از ظروف نچسب می باشد .

از نکات حایزاهمیت در استفاده از ظروف  نچسب این است که نیازی به استفاده از روغن در پخت و پز نمی باشد ،  اگر روغنی به ظرف برای پخت و پز اضافه شود به علت تغییر بافت عطر و طمع غذا می باشد .

نکته ی دیگر که بیشتر بانوان آن را رعایت می کنند و به آن واقف هستند . استفاده نکردن از قاشق و کف گیر های فلزی و وسایل نوک تیز در این ظروف است . بهتر است از کف گیرهای سیلیکونی ، کایوچو، پلاستیکی  و یا چوبی در این ظروف استفاده نمایند.

توجه داشته باشید برای طول عمر بیشتر ظروف نچسب هیچ گاه در این ظروف کباب نکنید  و ظروف را در دمای بالای 450 درجه فارنهایت قرار ندهید .

برای  اطلاعات بیشتر  راجب ظروف پخت و پز با مجله ژیوار همراه باشید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *