دانستنی ها

با بازسازی ظروف نچسب سود نکنید …

آیا ظروف نچسب خود را بازسازی کنیم ؟

روزی در یک از واپسین روزها ، مشتری به فروشگاه ژیوار آمد . تعدادی ماهتابه و قابلمه تفلون و چدن  به دست داشت ، با ذوق گفت :لطفا این ظروف را برام بازسازی کنید .پشت ظروف هم ،همگی یکدست صورتی باشد. می خواهم با کلیه لوازم آشپزخانه ام ست کنم ،با کلی هیجان از لوازم آشپزخانه و تصور ظروف یکدستش صحبت می کرد ، به طوری که همه ی ما پرسنل به وجد آمده بودیم .

از قضا آقای حمید نعمتی مدیر فروشگاه در مغازه حضور داشتند .

از مشتری پرسیدند: چرا ظروف جدید نمی خرید ؟

مشتری پاسخ داد: بازسازی ظروف به صرفه تر است .

آیا از مضرات ظروف بازسازی شده ، اطلاع دارید؟

مشتری اعلام بی اطلاعی کرد .

بعد از توضیحات جناب نعمتی ، مشتری تصمیم گرفت ظروف کهنه و قدیمی خود را با ظروف نو تعویض نماید .

خانواده ژیوار تصمیم گرفته برای سلامتی هموطنان عزیز مضرات ظروف بازسازی شده را در این مقاله  ارایه نماید .

بازسازی ظروف نچسب انجام می شود…

احتمالا با مغازه هایی که با تیتر بزرگ نوشتن (بازسازی ظروف نچسب انجام می شود ) مواجه شده اید .

این فروشگاه ها برای جذب مشتری ، قیمت بازسازی را پایین اعلام می نمایند . اما زمانی که مشتری برای تحویل ظروف خود میرود  ، علاوه بر هزینه بازسازی پوشش داخلی، هزینه دسته، هزینه درب ،هزینه بازسازی پوشش بیرونی را از مشتری دریافت می کنند ؛ به غیر از هزینه مادی که شما متحمل می شوید ، کلی زمان هم باید صرف پیگیری کالای خود انجام دهید .

با همه ی این تفاصیل با توجه به اینکه سطح ظروف نچسب که برای بازسازی ارسال می شود  صاف نیست و دارای منافذ هستند و باسازی توسط اپراتورهای تازه کار انجام می شود  و شاید این ظروف داخل کوره با دمای  بالای 400 درجه قرار نگیرد ،و بر همین اساس توجه خاصی به این محصولات از نظر استاندار نمی شود و هیچ واحد صنفی بر عملکرد این  کارگاه  ها نظارت ندارند ،جنس با کیفیتی که روی متریال نو استفاده می شود متفاوت تر از جنس بازسازی شده است .

 

اگر پخت تفلون در دمای 460 یا  470 اتفاق نیوفتد و یا 10 الی 15 درصد کمتر اتفاق بی افتد مضرات غیر قابل جبران ناپذیر بر روی سلامت انسان ، طبیعت  و گیاهان  می گذارد .

از نظر صنعت تفلون سازی ظروفی که آلیاژش را از دست داده  و انعطاف پیدا کرده باشد منسوخ شده می باشد . زمانی که روی این کارها سمپلاس (بازسازی) انجام می شود . روزنه های ایجاد شده با هیچ نوع تفلونی پر نمی شود . در زمان پخت و پز روغن ها داخل  این منافذ جمع می شوند و با هیچ مواد شستشویی از بین نمی رود ، با هر پخت و پز این روغن ها به غذا نفوذ کرده و باعث ایجاد بیماری ، بوع نامطبوع و طعم بد غذا می شود .

شایان ذکر است که طول عمر ظروف بازسازی شده در خوش بینانه ترین حالت نهایت 3 الی 4 ماه می باشد .

و بعد از این زمان شما مستلزم به خرید ظروف نو هستید .بنابراین شما باید دو بار هزینه کنید ، یکبار برای بازسازی ظروف ، و بار دیگر برای خرید اجناس نو …

زمانی که مجاب شدید کفش کهنه یا دست دوم بر پا کنید، ظروف آشپزخانه خود را بازسازی کنید .

زیبایی آشپزخانه و سلامتی خود و اعضاء خانوادتان رابه خاطر سودهای خیلی کم و کاذب از دست ندهید .

ژیوار برای شما آرزوی سلامتی روز افزون دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *