معرفی انواع ظروف

ظرف روحی یا رویی چه مزایا و چه معایبی دارد؟

ظرف روحی برای پخت غذا بسیار مناسب هستند، زیرا بسیاری از افراد با کمبود روی مواجه هستند اما نه این ظروفی که با نام ظروف رویی در بازار عرضه می شوند زیرا این ظروف آلومینیومی هستند که به راحتی با مواد غذایی واکنش می دهند و وارد بدن می شوند و موجب بسیاری از بیماری ها می شوند.

همه خانم ها در آشپزخانه با ظروف بیشتر از همه سر و کار دارند و از قابلمه های مختلفی برای تهیه غذا استفاده می کنند این روزها قابلمه ها از نظر شکل و رنگ تنوع زیادی پیدا کردند که بهتر است قابلمه ای را برای پخت غذا انتخاب کرد که به سلامت بدن آسیبی وارد نشود. بعضی از افراد نمی دانند که استفاده از برخی ظروف چه صدمات را به بدن وارد می کند در این مطلب به شما مزایا و معایب ظروف روحی را خواهیم گفت..

خرید قابلمه روحی اصل:

در هنگام خرید قابلمه روحی اصل باید این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از سودجویان به جای استفاده از فلز روی از آلومینیوم که در ظاهر شباهت بسیاری به روی دارد برای ساخت قابلمه روحی استفاده میکنند .

آلومینیوم در هنگام پخت غذا آزاد شده و هنگام صرف غذا وارد بدن شما میشود که برای سلامتی شما مضر است .

مزایا و معایب  ظرف روحی:

قابلمه روحی

یک عیب آن این است که ظروف آلومینیومی به راحتی لکه دار می شوند، به خصوص اگر با غذاهای اسیدی پخته شوند، به ویژه آنهایی که حاوی سرکه هستند.
آلومینیوم یک فلز بسیار نرم است و در مقایسه با ظروف پخت و پز که از فولاد ضد زنگ و چدن ساخته شده اند، واقعاً بادوام نیست.
نگهداری ظروف آلومینیوم بسیار ساده تر از ظروف چدن ، سرامیک و پیرکس است.
همچنین، تجهیزات آلومینیومی بسیار بادوام هستد البته تا زمانی که به خوبی از آنها نگهداری شود.

برخی از مزایا و معایب قابلمه روحی و آلومینیومی :

آلومینیوم یک فلز بسیار نرم است، بنابراین به اندازه فولاد ضد زنگ بادوام نیست.
مطالعات نشان داده است که مصرف کنندگان ظروف آلومینیومی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری آلزایمر هستند.
از مزایا و معایب قابلمه روحی و آلومینیومی این است که ظروف آلومینیومی هنگام پختن با غذاهای اسیدی، به ویژه سرکه، می توانند لکه دار شوند.

• یکی دیگر از مزایای آلومینیوم این است که از آنجایی که به راحتی خنک می شود می توان آن را به روشی ساده و آسان تمیز کرد. برای تمیز کردن آلومینیوم تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه دهید خنک شود و سپس می توانید به سادگی از آب  و مایع ظرفشویی استفاده کنید و ظروف آلومینیومی را با دست بشویید.

از مزایا و معایب قابلمه روحی و آلومینیومی به این مورد میتوان اشاره کرد که ظروف آلومینیومی مقرون به صرفه و قابل بازیافت هستند. در واقع، ظروف و قابلمه آلومینیومی را می توان بارها و بارها بازیافت کرد. برخلاف سایر مواد، 100% آلومینیوم را می توان بازیافت کرد.

ظروف رویی بخرم یا نخرم ؟

خوب است بدانید که در اصل نام درست قابلمه های روحی قابلمه رویی است و به این علت است که از فلز روی ساخته میشود . در گذشته ظروف رویی از خود فلز روی ساخته میشد اما اکنون بیشتر قابلمه های رویی فقط به اسم رویی ساخته میشوند و در اصل از آلومینیوم ساخته شده اند که برای سلامتی مضر است . اگر توانستید ظروف رویی اصل پیدا کنید چرا که نه حتما خریداری کنید در غیر این صورت از خرید این ظروف خودداری کنید .

نکته قابل توجه ، ظرف روحی که در اصل آلومینیوم هستند در مقابل نمک طعام هیچ مقاومتی ندارند ،بنابراین در آن ها برنج خیس نکنید و با آب نمک نگه ندارید. به هیچ وجه ظرف آلومینیومی را جرم گیری نکنید، زیرا این جرم ها مانع از ورود آلومینیوم به بدن می شود.

در این مقاله قصد داشتیم شما را با مزایا و معایب ظروف روحی آشنا کنیم امیدواریم از مطالب گفته شده لذت برده باشید و از ظروف مناسب و کم ضرر را برای پخت و پز استفاده کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مجله ژیوار همراه شوید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *