قهوه با عصاره ی کدو تنبل با تزیین خامه

کدو-تنبل

قهوه با عصاره ی کدو تنبل با تزیین خامه، از آن نوشیدنی هایی است که وقتی در فصل پاییز به کافی شاپ می روید حتما باید آن را امتحان کنید. به محض اینکه تابستان تمام می شود و  راهی فصل پاییز می شویم، مردم در کشور ، با شور و هیجان خاصی که دارند برای سفارش نوشیدنی مورد علاقه ی پاییزی خود، که قهوه با عصاره ی کدو تنبل است، به نزدیکترین کافی شاپ های شهر مراجعه می کنند و آن را برای خود سفارش می دهند.

این نوشیدنی داغ از ترکیب اسپرسو، شیر، عصاره ی کدو تنبل، شکر، پوره ی کدو تنبل و عطر دلپذیر خامه ی شیرین و فرم گرفته تهیه شده است. اگر بتوانید پودر کدو تنبل را در خانه تهیه کنید هم باعث صرفه جویی در وقتتان و هم در هزینه هایتان می شود. بیشتر کافه ها معمولاً ادویه هایی مانند دارچین ، وانیل یا جوز هندی را به نوشیدنی های مشتریان خود اضافه می کنند، اما شما می توانید براساس ذائقه ی خود ادویه ی دلخواهتان را اضافه کنید و در صورت تمایل می توانید این ادویه ها را برای خوش طعم تر شدن اضافه کنید. پس منتظر چه هستید؟ بیایید همراه دکتر چک این قهوه را با عصاره ی کدو تنبل با تزیین خامه را درست کنیم.

طرز تهیه عصاره کدو تنبل:

با کمال تعجب، عصاره ی کدو تنبل در اکثر کافی شاپ ها یافت می شود ولی عطر و طعم کدو حلوایی را ندارد، شاید به این دلیل باشد که از اضافه کردن کدو تنبل به نوشیدنی هایشان خودداری می کنند. طعم تند عصاره ی کدو تنبل بستگی به برند و نشانی دارد که آن کارخانه تهیه می کند. اگر اهل ساخت منو هایی شبیه به کافی شاپی باشید حتما اسم عصاره ی کدو تنبل را شنیده اید. می توانید این عصاره را خودتان در خانه درست کنید. طبیعتا عصاره ی خانگی طعم بهتری نسبت به عصاره های بیرون دارد.

همچنین به جای شیر معمولی گاو می توانید از شیرهای غیر لبنی مانند شیر بادام، جوی دوسر یا شیر نارگیل استفاده کنید. می توانید با اضافه کردن شربت افرا یا عسل به جای شکر، از شیرین کننده های مصنوعی خود داری کنید. پس از آماده شدن پوره ی کدو تنبل، آن را با قهوه ی فوری ترکیب کنید و نوشیدنی پاییزی مورد علاقه ی شما آماده می شود! اما، همانطور که در اصلاح می گویند ، “کمال در جزئیات نهفته است” ، بنابراین اجازه دهید که دستور تهیه ی جامع زیر را خدمتتان بیان کنیم.

مواد لازم برای تهیه ی قهوه با عصاره ی کدو تنبل و تزیین خامه:

۲ قاشق غذاخوری پوره ی کدو تنبل خالص
۱ فنجان شیر
۱/۴ قاشق غذاخوری عصاره ی کدو تنبل
۱/۴ قاشق غذاخوری عصاره ی وانیل خالص
۱ قاشق غذا خوری شکر
۱/۴ فنجان اسپرسو یا قهوه ی فوری آماده ی داغ
خامه ی شیرین برای تزیین

دستور تهیه ی قهوه با عصاره ی کدو تنبل و تزیین خامه:

برای تهیه ی این قهوه، عصاره ی کدو تنبل، پوره ی کدو تنبل، شیر، عصاره ی وانیل و ادویه کدو تنبل را در یک کاسه ی محکم و نشکن با اندازه ی متوسط بریزید و به خوبی ترکیب کنید. برای پوشاندن کاسه می توانید از یک دستمال استفاده کنید.
کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید تا شیر خوب گرم شود. پس از اتمام زمان کار، این مخلوط را محکم و با سرعت بالا هم بزنید تا شیر کف کند. این کار در حالت ایده آل نباید بیش تر از ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.
حالا در یک فنجان بزرگ مخلوط شیر و عصاره ی کدو تنبل و اسپرسو یا قهوه ی فوری را با هم به خوبی ترکیب کنید. ابتدا خامه را خوب بزنید تا فرم بگیرد و مقداری عصاره ی کدو تنبل را به عنوان چاشنی بر روی خامه جهت تزیین بپاشید.

ژیوار لحظات خوشی را برای شما آرزومند است .

قهوه با عصاره کدو تنبل