نهال آلبالو از مکانی مابین دو دریای سیاه و دیگری دریای خزر پیدا شده است و جزء نژاد تیره گل‌سرخیان است. درخت آلبالو سرمای تا ۲۵- درجه را تحمل می‌کند، اما آلبالو از میوه‌ های آب و هوای معتدل می باشد.

میوه آلبالو دارای طعم ترش و شیرین است و دارای پوست صاف و براق و قرمز رنگ بوده و عموماً بسته به آب و هوای منطقه از خرداد تا مرداد ماه در دسترس است. این میوه تابستانی، منبع بسیار خوبی از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. با مصرف ۱۵۰ گرم میوه آلبالو ،۱۶۱/۰ میلی گرم مس ،۵/۱۵ میلی‌ گرم ویتامین ،  174میلی‌ گرم منگنز،۵ میلی‌ گرم سدیم،۱۶/۰ روی (زینک)،۲۶۸ میلی‌ گرم پتاسیم،۵/۰ میلی‌ گرم آهن،و … به بدن می‌رسد.

شربت آلبالو

از دیرباز شربت آلبالو بخاطر ویتامین و طعم بسیار مطلوبی که دارد طرفداران زیادی در بین مردم دنیا داشته است.

مواد لازم برای تهیه شربت آلبالو

مواد لازم برای ۳ نفر
آلبالو۱۰۰ گرم
شکر۱۵۰ گرم
آب ولرم۱/۴ لیوان

طرز تهیه شربت آلبالو:

۱- برگ ها و دم آلبالوها را جدا می کنیم و پس از شستشو آنها را را داخل آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود.

۲- با دستگاه هسته گیر هسته های آلبالو را خارج می کنیم یا با دست هسته ها را خارج کنید ، آلبالو ها را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

۳-شکر را لا به لای آلبالو ها می ریزیم و قابلمه را در یخچال قرار می دهیم.

۴-آلبالوها راباید به حدی در یخچال قرار دهید که آب بیندازند ، برای این منظور حداقل ۶ ساعت زمان لازم است تا آلبالوها به خوبی آب بیندازند. می توانید برای راحتی کار شب آلبالوها را آماده کنید و در یخچال قرار دهید تا صبح بتوانید شربت را درست کنید و معطل نشوید.

۵-سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و نصف لیوان آب ولرم به آن اضافه می کنیم. حالا با یک قاشق چوبی آلبالو را به خوبی هم می زنیم تا شکر به طور کامل در آب موجود در قابلمه حل شود.

۶-به مدت ۱۵ دقیقه ظرف آلبالو ها را روی شعله ملایم قرار می دهیم .توجه داشته باشید اگر شعله خیلی کم باشد شربت به رنگ تیره و اگر زیاد باشد احتمال دارد آلبالوها بسوزند و طعم شربت تلخ و بدمزه شود.

۷-هنگام جوشیدن آلبالو ها ممکن است روی شربت کف جمع شود که توصیه می کنیم حتما با یک قاشق کف های روی شربت را جمع کنید و دور بریزید.

۸-حالا مخلوط آلبالو و شربت را صاف می کنیم سپس شربت به دست آمده را داخل یک ظرف مناسب ریخته و در یخچال نگهداری می کنیم. این شربت چون دارای غلظت بالایی می باشد باید در زمان مصرف با مقداری آب مخلوط شود.

۹-از میوه آلبالو به عنوان مربا می توانید استفاده نمایید .